بدون دیدگاه

آیا دریافت اینماد برای فروشگاه اینترنتی اجباری است؟ شما برای فعالیت در فضای اینترنت نیاز به دریافت هیچ نماد و مجوزی ندارید، اما اگر قصد جلب اعتماد مشتریانتان را داشته باشید، کم کم به دریافت مجوزهای کسب و کار اینترنتی نیاز پیدا می‌کنید. ای نماد یک مجوز قانونی و معتبر برای فعالیت در فضای اینترنت است. اینماد از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیک که یک مرکز دولتی است، به کسب و کارها (فقط فروشگاه‌های اینترنتی و فروشگاه ساز ) داده می‌شود. اگر قصد داشته باشید سیستم پرداخت در محل را در سایت خودتان پیاده سازی کنید، به گرفتن اینماد نیاز پیدا خواهید کرد؛ چون در غیر این‌صورت شرکت پست با شما همکاری نمی‌کند

ستاره‌های نماد اعتماد به چه معناست؟

سطح اعتماد و کیفیت عملکرد و‌ب‌ سایت را نشان می‌دهد. تعداد ستاره‌های بالاتر، نشان‌دهنده سطح بالاتر اعتماد و کیفیت بهتر عملکرد و‌ب‌سایت است.

مهمترین عوامـل مراجعه و اعتماد خـریداران به وب سایت های فروشگاه ایـنترنتی به شرح ذیل می باشند:

شناسایی مالک کسب و کار و امكان مراجعه در صورت بروز اشكال.
كامل و صحیح بودن اطلاعات كالا یا خدمات ارائه شده.
گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش.
واضح بودن روند برگرداندن كالا و بازپس گیری پول.
محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران.
تایید امنیت سایت توسط یک موسسه و مركز ملی اعتماد.

طبق مطالعات انجام شده تائید کسب و کار اینترنتی و یا فروشگاه اینترنتی توسط یک موسسه و مركز ثالث، بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار اینترنتی را دارد. در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شود، می تواند برای شكایت از فروشگاه اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.

آیا دریافت اینماد برای فروشگاه اینترنتی اجباری است؟

ای نماد مختص فروشگاه های اینترنتی

اعطای نماد اعتماد الكترونیكی برای وب‌سایت های فروشگاه اینترنتی با هدف قانونمند كردن و چارچوب دهی به فعالیت فروشگاه اینترنتی در حال انجام می باشد. نماد اعتماد الكترونیكی به شكل یک علامت در بالای سایت‌هایی كه از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می آید. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص B2C خواهد بود. به نحوی‌ كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از اینكه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت میشناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

خریداران بایستی با جستجو در فهرست سایت های فروشگاه اینترنتی مورد تایید، از صحت “نماد اعتماد الكترونیكی” به نمایش درآمده در وب سایت ها اطمینان حاصل کنند.

نماد اعتماد الکترونیکی مجوز فعالیت سایت های فروشگاه اینترنتی

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایـجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می بـاشد طبق مطالعات انجام شده تائید کسب و کار اینترنتی توسط یك موسسه و مركز ثالث، بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به فروشگاه اینترنتی را دارد. در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شود، می تواند برای شكایت از فروشگاه اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به سایت های فروشگاه اینترنتی را برعهده دارد.

نماد اعتماد الکترونیکی یک نشان دولتی است که صرفاً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (وزارت صنعت، معدن و تجارت)، صادر شده و به کسب و کارهای اینترنتی و سایت های فروشگاه اینترنتی با هدف ساماندهی، احراز هويت و صلاحيت آنها اعطا مي‌گردد.

مدت اعتبار ای نماد

در حال حاضر نماد اعتماد الکترونیکی اعتبار دو ساله دارد..

آیا نماد اعتماد الکترونیکی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌ رسان‌ ها تعلق میکرد؟

در حال حاضر اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای فعال در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌ رسان‌های مجاز نیز تعلق می گیرد. کلیه فعالان کسب و کارهای الکترونیکی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های مجاز، جهت ثبت نشانی فعالیت خود و آغاز فرآیند اخذ نماد اعتماد الکترونیکی می توانند با مراجعه به سامانه نمادو ایجاد حساب کاربری، اقدام به ثبت نشانی فعالیت خود در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها نمایند. همچنین کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی نیز می‌توانند با ورود به پنل کاربری خود، از قسمت افزودن شناسه اقدام به ثبت نشانی فعالیت خود در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها نمایند.

اطلاعاتی که بعد از اخذ نماد الکترونیکی نمایش داده میشود

در صورت احراز شرایط دریافت نماد اعتماد و اخذ این مجوز، اقلام اطلاعاتی زیر به صورت عمومی در پروفایل شما در معرض دید بازدید کنندگان قرار می‌گیرد: نام کسب و کار، آدرس وب‌ سایت، وضعیت اعتبار نماد اعطا شده، سوابق عملکرد کسب و کار، تاریخ اعطا، ساعت پاسخگویی کسب و کار، خدمات و مجوزهای کسب و کار، نام صاحب امتیاز، آدرس کسب و کار، تلفن ثابت و پست الکترونیکی.

برچسب ها

سایت ساز فوریارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نامدیدگاه ها