بدون دیدگاه

فروشگاه‌ ساز های اینترنتی : مفهوم کد باز به معنای رایگان بودن سیستم مدیریت محتوا و در دسترس بودن کدها آن و امکان ایجاد تغییرات در آنها تا رسیدن به نسخه‌ی دلخواه شما است. در مقابل برخی از فروشگاه ساز ها اشتراکی (SAAS – software as a service) هستند که برای استفاده از آنها باید مبلغی را در سال یا ماه پرداخت کنید و دسترسی به کدها را نیز ندارید که امکان تغییرات در سطح گسترده را از بین می‌برد. فروشگاه سازها در مجموع به دو دسته کلی تقسیم می شوند. برخی از این فروشگاه ها به صورت کد باز یا اپن سورس (Open source) هستند و برخی دیگر به صورت اشتراکی و یا (SaaS) Software as a Service می باشند.

فروشگاه  سازهای اینترنتی متن باز یا آپن سورسOpen Source

به نرم افزارهایی گفته می شود که به صورت رایگان در اختیار همگان قرار دارد و به راحتی قابل ویرایش بوده و با تغییر در این کدها می توانید تغییرات دلخواه را در شکل و ظاهر و یا باطن یک سایت به وجود آورد آورید. البته برای این کار نیاز به کدنویسی ندارید. کدنویسی زمانی لازم می شود که بخواهید برای یک کسب و کار بزرگ سیستم تان را توسعه داده و تغییرات اساسی ایجاد نمایید.

فروشگاه  سازهای اینترنتی اشتراکی (SAAS)

کلمۀ SAASمخفف Software As A Service است که به معنی سرویس اشتراکی یا اجاره نرم‌ افزار می باشد. سیستم‌های SAAS امکانات سیستم‌های متن باز را دارند، اما تفاوت آنها در این است که نمی توان به کدهای آن دسترسی داشت و باید از شرکت ارائه دهنده به صورت اشتراک سالیانه و یا ماهانه یا به صورت بسته محصول خریداری کرد. با این همه هزینه های جانبی خرید قالب و افزونه که در اپن سورس ها وجود دارد را ندارند. علاوه بر این کار با آنها ساده تر از سیستم های اپن سورس است.

به این نکته توجه داشته باشید که با دریافت یک پلتفرم فروشگاه‌ ساز اشتراکی ، شما همیشه خیالتان راحت است که یک تیم پشتیبانی وجود دارد که به سوالات و مشکلات شما پاسخ خواهد داد.

انواع فروشگاه ساز های اینترنتی

کدام فروشگاه ساز بهتر است؟

برای انتخاب یک CMS مناسب فروشگاهی باید موارد مختلفی را در نظر گرفت . در این صورت می توان با توجه به معیار و نیاز مورد نظرتان انتخاب مناسبی در بین فروشگاه سازها داشته باشید . ابتدا باید تصمیم بگرید چه چیزی در فروشگاه شما به فروش می رود . آیا محصولات بفروش می رسانید یا خدمات ارائه می دهید ؟ محصولات شما فیزیکی و ارسالی هستند یا محصولات شما به صورت فایل های کامپیوتری می باشند ؟ شاید در ابتدا این سوال به ذهن شما برسد که خدمات سایت شما چه ارتباطی با فروشگاه ساز دارد ؟ در جواب باید گفت اگر سایت شما فروشگاه لوازم فیزیکی است به معنای دیگر لوازمی که باید به دست مشتری برسد ، باید سایت شما قابلیت درج آدرس و ثبت اطلاعات پستی مشتری را داشته باشد .اگر سایت شما فروشگاه آنلاین فایل های صوتی و تصویری است پس باید قابلیت دانلود فایل ها را داشته باشد . پس در انتخاب CMS باید نوع محصول خود را مشخص نمایید .

اگر آماده راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود را دارید هم اکنون فروشگاه ساز اوژن را نصب کنید در صورت داشتن هرگونه سوال با ما تماس بگیرید.

برچسب ها

پلتفرم فروشگاه ساز سایت ساز فوریارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نامدیدگاه ها