بازاریابی اینترنتی چیه؟

12/تیر/1399 مقالات بدون دیدگاه

به زبون ساده به فعالیت های جذب و حفظ مشتری بازاریابی می گن اما بازاریابی اینترنتی در واقع یعنی جذف و حفظ مشتری به صورت آنلاین و اینترنتی

روش های بازاریابی اینترنتی معمولاً مقرون به صرفه تر از روش های دیگه بازاریابی است ولی این موضوع با توجه به نوع هر کسب و کار متفاوته.

 

مزایای بازاریابی دیجیتال ( آنلاین) از دید صاحب کسب و کار

مزایا:

به مکان و زمان محدود نیست

فروش محصول یا خدمات مستلزم به داشتن فروشگاه فیزیکی نیست، همچنین محدودیتی برای پاسخگویی و ارائه اطلاعات به مشتری نداریم این اطلاعات از طریق وب سایت، شبکه های اجتماعی یا اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار می گیرد.

هزینه بسیار کمتر در تبلیغات

هزینه تبلیغات اینترنتی بسیار کمتر از هزینه های سرسام آور سایر روش های تبلیغاتی مثل تبلیغات تلویزیونی و بیلبورد ها و ... است.

 

آنالیز رفتار و الگوی خرید کاربران

پس از ورود کاربران به سایت می توان رفتار آنها را در وب سایت (در واقع الگوی مصرف خریدار) را آنالیز و بررسی کرد.

 

قیمت کمتر محصولات و خدمات

قیمت محصولات و خدمات موجود، نسبت به بازارهای فیزیکی کمتر خواهد بود زیرا هزینه ای بابت اجارهف آب ، برق و ... پرداخت نشده است.

 

اطلاعات کامل همراه با امکان مقایسه

اطلاعات مورد نیاز کاربر را به صورت کامل در اختیارش قرار میگیره، این کار باعث انتخاب راحت تر میشه چون میتونه هر معیاری که برای انتخابش داره رو به راحتی مقایسه کنه و سپس خرید کنه. اینطوری کاربرا تجربه خرید رضایت بخش رو پیدا میکنن.

 

کاهش هزینه های نیروی انسانی

به دلیل سیستمی بودن کارها، میتوان از دو مزیت زیر نیز بهره گرفت. نیروی انسانی کمتر و خطای انسانی کمتر

 

 

معایت بازاریابی دیجیتال ( آنلاین)

وابستگی به اینترنت

قطعی و کند شدن اینترنت مانند آبان گذشته، از دلایلی می باشد که شاید خیلی ها ریسک ورود به دنیای دیجیتال را نمی کنند، زیرا عملاً با قطعی اینترنت احتمالاً فروش شما به صفر یا نزدیک به صفر می رسد.

 

عدم اعتماد کاربران به فضای  آنلاین

هنوز هم به دلیل کلاهبرداری و یا تجربه بدی که از فروشنده در ذهن خریدار به جا مونده، برخی از مردم حاضر نیستند این فضا را تجربه کنند.

البته به شخصه اعتقاد دارم که خیلی در این زمینه پیشرفت صورت گرفته و اغلب مردم حداقل یک بار تجربه ی خرید آنلاین را دارند.

از مشکلات دیگه می توان به تغییرات روزافزون دنیای دیجیتال ، مشکل حفظ حریم خصوصی کاربران و یا هک سایت و یا حتی قابل لمس نبودن دنیای دیجیتال


برچسب ها: دیجیتال مارکتیتنگ بازاریابی-اینترنتی-چیه؟ بازاریابی آنلایندیدگاه
دیدگاه شما :