بدون دیدگاه

راهنمای مبتدیان برای استفاده از تبلیغات گوگل ( گوگل ادز ) : استفاده از گوگل ادز (که قبلا گوگل ادوردز نامیده می شد) ممکن است سودآورترین تصمیمی باشد که برای کسب و کار خود می گیرید. امروز یاد بگیرید چگونه از آنها به طور موثر استفاده کنید. استفاده از Google Ads ممکن است بهترین تصمیمی باشد که برای کسب و کار خود می گیرید. این اغراق نیست. مردم از گوگل برای جستجوی 3.5 میلیارد بار در روز استفاده می کنند. هر جستجو فرصت هایی را برای شما فراهم می کند تا برند خود را در مقابل کاربران بیشتری قرار دهید.این به معنای افزایش سرنخ ها، تبدیل ها و فروش است. اینجاست که Google Ads وارد می شود. Google Ads به شما این امکان را می دهد که هنگام جستجوی کلمات کلیدی مرتبط، محصولات و خدمات خود را تبلیغ و تبلیغ کنید. وقتی به درستی انجام شود، پتانسیل بالایی برای شارژ توربوشارژ و فروش دارد. فروشگاه ساز اوژن از طراحی تا اجرای فروش آنلاین همواره کنار شما خواهد بود.

بیایید نگاهی به تبلیغات گوگل بیاندازیم، چگونه کار می‌کند و به فرآیند دقیقی که می‌توانید برای راه‌اندازی آن برای کسب‌وکارتان امروز استفاده کنید، بپردازیم.

تبلیغات گوگل چیست؟

Google Ads یک پلت فرم تبلیغات آنلاین پولی است که توسط گوگل ارائه می شود. این شرکت موتور جستجو که در ابتدا Google Adwords نام داشت، در سال 2018 این سرویس را به عنوان Google Ads تغییر نام داد.

روش کار اساساً یکسان است: وقتی کاربران یک کلمه کلیدی را جستجو می کنند، نتایج جستجوی خود را در صفحه نتایج موتور جستجوSERPدریافت می کنند. این نتایج می تواند شامل یک تبلیغ پولی باشد که آن کلمه کلیدی را هدف قرار می دهد.

این برای تبلیغ‌کننده خوب است زیرا اولین نتایج در Google معمولاً اکثریت قریب به اتفاق ترافیک را برای عبارت‌های جستجو دریافت می‌کنند.

با این حال، خرید تبلیغات در گوگل لزوماً رتبه اول را تضمین نمی کند. از این گذشته، احتمالاً بازاریابان زیادی خواهید داشت که برای همان کلمه کلیدی از طریق Google Ads رقابت می کنند.

برای درک این رتبه‌بندی‌ها، بیایید نگاهی به نحوه عملکرد Google Ads بیاندازیم.

راهنمای مبتدیان برای استفاده از تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل چگونه کار می کند؟

Google Ads تحت یک مدل پرداخت به ازای کلیکPPC  عمل می کند. این بدان معناست که بازاریابان یک کلمه کلیدی خاص را در گوگل هدف قرار می دهند و برای کلمه کلیدی پیشنهاد می دهند - رقابت با دیگران که کلمه کلیدی را نیز هدف قرار می دهند.

پیشنهادهایی که ارائه می‌کنید «حداکثر پیشنهادها» هستند - یا حداکثری که مایلید برای یک آگهی بپردازید.

به عنوان مثال، اگر حداکثر قیمت پیشنهادی شما 4 دلار باشد و گوگل هزینه هر کلیک شما را 2 دلار تعیین کند، آنگاه آن آگهی را دریافت می کنید! اگر آنها تشخیص دهند که بیش از 4 دلار است، شما مکان تبلیغات را دریافت نمی کنید.

از طرف دیگر، می توانید حداکثر بودجه روزانه را برای تبلیغ خود تعیین کنید. شما هرگز بیش از یک مبلغ مشخص برای آن تبلیغ در روز خرج نخواهید کرد، و به شما کمک می کند تا درک بهتری از میزان بودجه ای که باید برای کمپین تبلیغات دیجیتال خود داشته باشید داشته باشید.

بازاریابان برای پیشنهادات خود سه گزینه دارند:

هزینه به ازای هر کلیکCPC  زمانی که کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک می کند، چقدر می پردازید.
هزینه در هر میلیونCPM  چقدر به ازای هر 1000 نمایش تبلیغات پرداخت می کنید.
هزینه به ازای تعاملCPE  زمانی که یک کاربر اقدام خاصی را روی تبلیغ شما انجام می دهد (ثبت نام در یک لیست، تماشای یک ویدیو و غیره) چقدر می پردازید.

سپس گوگل مبلغ پیشنهادی را می گیرد و آن را با ارزیابی تبلیغ شما به نام امتیاز کیفیت جفت می کند. به گفته گوگل:

امتیاز کیفیت تخمینی از کیفیت تبلیغات، کلمات کلیدی و صفحات فرود شما است. تبلیغات با کیفیت بالاتر می تواند منجر به قیمت های پایین تر و موقعیت های تبلیغاتی بهتر شود.

عدد امتیاز بین 1 تا 10 است - که 10 بهترین امتیاز است. هرچه امتیاز شما بالاتر باشد، رتبه بهتری کسب خواهید کرد و کمتر باید برای تبدیل هزینه کنید.

امتیاز کیفیت شما همراه با مبلغ پیشنهادی شما رتبه تبلیغ شما را ایجاد می کند - موقعیتی که تبلیغ شما در صفحه نتایج جستجو ظاهر می شود.

و هنگامی که کاربر تبلیغ را می بیند و روی آن کلیک می کند، بازاریاب هزینه کمی برای آن کلیک می پردازد (بنابراین پرداخت به ازای کلیک).

ایده این است که هرچه کاربران بیشتری روی تبلیغات یک بازاریاب کلیک کنند، احتمال بیشتری دارد که به اهداف تبلیغات دست یابند.

اکنون که می دانید تبلیغات گوگل چگونه کار می کند، بیایید نگاهی به انواع مختلف تبلیغات گوگل که می توانید برای کمپین خود استفاده کنید بیاندازیم.

راهنمای مبتدیان برای استفاده از تبلیغات گوگل

انواع تبلیغات گوگل

گوگل انواع مختلفی از کمپین های مختلف را ارائه می دهد که می توانید از آنها استفاده کنید:

کمپین جستجو
نمایش کمپین
کمپین خرید
کمپین ویدیویی
کمپین اپلیکیشن

منبع :

https://blog.hootsuite.com/google-ads/

برچسب ها

تبلیغات گوگل ادوردزارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نامدیدگاه ها