مزایای فروشگاه اینترنتی

19/فروردین/1400 طراحی فروشگاه اینترنتی - مقالات بدون دیدگاه

مزایای فروشگاه اینترنتی : چرا #ایجاد_فروشگاه_اینترنتی اهمیت دارد؟ #مزایای_فروشگاه_اینترنتی چیست؟ برای #طراحی_سایت و ایجاد فروشگاه اینترنتی چگونه اقدام نماییم؟ اینترنت و فروشگاه اینترنتی انقلابی در نحوه خرید ما ایجاد کرده است. به دلیل مزایای بیشمار فروشگاه اینترنتی، این روزها تعداد بیشتری از افراد خرید آنلاین وسایل را به روش مرسوم خرید حضوری از فروشگاه ترجیح می دهند. فروشگاه ساز اینترنتی اوژن کار را برای فروشندگان بسیار ساده کرده است.

از طرفی مزایای فروشگاه اینترنتی باعث استقبال بالای فروشندگان برای طراحی فروشگاه اینترنتی شده است. با ایجاد فروشگاه اینترنتی یا با کمک فروشگاه ساز های اینترنتی می توانید فروشگاه خود را به صورت نامحدود در معرض مخاطبین قرار داده و از فروش بالایی برخوردار شوید. مزایای فروشگاه اینترنتی چیست و علت محبوبیت ایجاد سایت های اینترنتی چه می باشد؟ در ادامه با این سوال همراه ما باشید تا به پاسخ خود برسید.

پیش از پرداختن به مزایای فروشگاه های اینترنتی باید به اهمیت خرید اینترنتی بپردازید که چرا ایجاد فروشگاه اینترنتی در حال حاضر برای هر کسب و کاری اولویت دارد؟

مزایای فروشگاه اینترنتی

اهیمت خرید اینترنتی

بسیاری از مردم دنیا ترجیح می دهند به صورت آنلاین خرید کنند و از چندین مارک و شرکت محصولی خریداری کنند که نمی توانند در کشورهای خود پیدا کنند یا در دسترس نیستند. امروزه و با کمک فناوری جدید و پشتیبانی از اینترنت، مردم از سراسر جهان شروع به خرید آنلاین در خانه های خود می کنند. خرید اقلام و محصولات از طریق وب یک کار بسیار آسان است.

فروش مستقیم بصورت آنلاین باعث افزایش دسترسی شما می شود. با داشتن یک فروشگاه آنلاین، تعداد مشتریانی که می توانند از شما خرید کنند و سود شما به اندازه فروشگاه فیزیکی شما بستگی ندارد. همچنین فروشگاه آنلاین به شما این امکان را می دهد تا در مواقعی که مکان های خرده فروشی به طور سنتی باز نیستند، به خریدارانی که برایشان راحت تر می توانند گشت و گذار کنند، بپردازید.

مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان

ایجاد فروشگاه اینترنتی و خرید انلاین لباس یا هر نوع کالای دیگری، خرید را برای سایر افراد راحت و سریع تر می کند. در طرف دیگر با مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان نیز بیشمار است. در واقع هر مزیتی که برای خریدار وجود دارد و امر خرید را آسان می کند، سودی برای فروشنده دارد.

1. راحتی در خرید از مزایای فروشگاه اینترنتی

آسان بودن خرید از سایت های اینترنتی بزرگترین مزیت ایجاد فروشگاه اینترنتی است. در کجای دیگر می توانید راحت نیمه شب هنگام خوابیدن به فروش لباس بپردازید؟وقت شما برای پاسخ تک به تگ به مخاطبین صرف نمی شود و یا صندوقداران برای پیگیری شما در خریدها به شما کمک نمی کنند و شما می توانید در عرض چند دقیقه خرید خود را انجام دهید.

فروشگاه های آنلاین این فرصت را به ما می دهند که بصورت شبانه روزی خرید کنیم. برای خرید محصولات اطلاعاتی مانند کتاب های الکترونیکی بلافاصله و به محض پرداخت هزینه، در دسترس شما هستند. موارد قابل بارگیری که بصورت آنلاین خریداری می شوند نیاز به هر نوع ماده فیزیکی را از بین می برند و این به محیط زیست کمک می کند!

مزایای فروشگاه اینترنتی

2. قیمت های بهتر از مزایای فروشگاه اینترنتی

معاملات ارزان و قیمت های بهتر بصورت آنلاین امکان پذیر است. زیرا محصولات بدون درگیر شدن واسطه ها مستقیماً از تولید کننده یا فروشنده به شما می رسند. به علاوه، مقایسه قیمت ها و یافتن معامله بهتر آسان تر است. بسیاری از سایت های آنلاین کوپن تخفیف نیز ارائه می دهند. از این رو افراد ترجیح می دهند خرید اینترنتی را انتخاب کنند که این امر به صورت مستقیم به نفع فروشندگان یا صاحبان فروشگاه های اینترنتی  است.

3. تنوع بیشتر از مزایای فروشگاه اینترنتی

انتخاب های آنلاین شگفت انگیز است. تقریباً می توانید هر مارک یا کالایی را که به دنبال آن هستید پیدا کنید. شما می توانید بدون صرف هزینه در بلیط هواپیما، در آخرین روندهای بین المللی شرکت کنید. به جای اینکه محدود به جغرافیای خودتان باشید، می توانید از خرده فروشان در سایر مناطق کشور یا حتی جهان خرید کنید. انتخاب بسیار بیشتری از رنگ و اندازه در مقایسه با محلی که در اختیار دارید.

4. مقایسه قیمت آسان از مزایای فروشگاه های اینترنتی

مقایسه و تحقیق درباره محصولات و قیمت آنها به صورت آنلاین بسیار آسان تر است. به عنوان مثال اگر در حال خرید لوازم خانگی هستید، می توانید نظرات مصرف کننده و مقایسه محصولات را برای همه گزینه های موجود در بازار با پیوند به بهترین قیمت ها پیدا کنید. ما می توانیم در مورد تجربه، رتبه بندی و بررسی های لازم برای خرید اینترنتی اقدام نماییم.

مزایای فروشگاه اینترنتی

5. خرید بدون ازدحام جمعیت از مزایای فروشگاه های اینترنتی

بسیاری از افراد هنگام خرید از ازدحام جمعیت متنفر هستند. خصوصاً در ایام تعطیلات، جشنواره ها یا آخر هفته ها، خرید حضوری با ازدحام بالایی همراه است. پیدا کردن پارکینگ و هزینه های حمل و نقل در ایام شلوغ سال می تواند یکی از علت هایی باشد که خرید از سایت های اینترنتی را بیشتر مورد توجه قرار داده است. در این میان فروشندگان یا کسانی که خدمات ارائه می دهند می توانند با ایجاد فروشگاه اینترنتی از طریق طراحی سایت و یا فروشگاه ساز های اینترنتی در دسترس مشتریان قرار گیرند.

6. خرید بدون فشار از مزیت های فروشگاه های اینترنتی

اغلب اوقات وقتی که برای خرید بیرون هستیم، در نهایت چیزهایی می خریم که واقعاً نیازی به آنها نداریم و علت آن این است که مغازه داران به ما فشار می آورند یا با استفاده از مهارت های فروش خود ما را مجبور به انجام این خریدها می کنند.

طراحی فروشگاه اینترنتی

برای ایجاد فروشگاه اینترنتی راه های مختلفی وجود دارد. #طراحی_سایت_اینترنتی شخصی، شرکت های طراحی سایت و فروشگاه ساز های اینترنتی گزینه های پیش روی شما می باشند.

مزایای فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت اینترنتی شخصی

می توانید طراحی سایت اینترنتی را در صورتی که دانش این کار را دارید خودتان انجام دهید اما باید توجه داشته باشید که برای طراحی سایت فروشگاهی باید مواردی را رعایت کنید که کسانی که تجربه این کار را دارند بهترین راهنمای شما هستند.

شرکت های طراحی سایت

راه دوم برای ایجاد سایت اینترنتی کمک گرفتن از شرکت های طراحی سایت می باشد که با توجه به تعداد بالای سایت هایی که کار طراحی آن را به عهده دارند، تجربه مفیدی در این زمینه دارند و می توان گفت بهترین راه برای ایجاد فروشگاه اینترنتی و برخورداری از مزایای فروشگاه های اینترنتی ارتباط گرفتن با شرکت های طراحی سایت می باشد.

فروشگاه ساز اینترنتی

فروشگاه ساز اینترنتی یا نرم افزار تجارت الکترونیکی را می توان ابزاری معرفی کرد که با آن همه خدمات فروشگاه های آنلاین را در اختیار دارید. با کمک فروشگاه ساز اینترنتی فرآیند ساخت و طراحی سایت راحت تر شده و هزینه کمتری نیز دارد. با این ابزار می توانید مدیریت سایت خود را به آسانی به اختیار بگیرید. به طور کلی استفاده از فروشگاه ساز های اینترنتی برای کسب و کار های خرد و کوچک راهکار کم هزینه ای برای ایجاد فروشگاه اینترنتی می باشد.

مزایای فروشگاه اینترنتی

مزایا و معایب خرید اینترنتی چیست؟

بسیاری از فروشگاه های آنلاین علاوه بر اینکه این امکان را دارند که می توانید به راحتی از خانه تان خرید کنید، هزینه حمل و نقل و سایر هزینه ها را نیز کاهش می دهند.

از دیگر مزایای خرید از فروشگاه های اینترنتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همیشه در دسترس بودن
 • صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد
 • بدون دردسر پارکینگ
 • در صف های طولانی منتظر نمی مانید
 • توانایی خواندن درباره محصولات
 • انتخاب های بیشتر برای خرید محصولات

بسیاری از فروشگاه های آنلاین به دلیل کاهش هزینه های اضافی، محصولات را با قیمت پایین به فروش می رسانند. فروشگاه های محلی هزینه های عملیاتی مانند اجاره، آب، گرما و هوا دارند که حداقل تا حدی در قیمت گذاری محصولات دخیل هستند.

از معایب خرید آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بعضی اوقات محصولی که عالی به نظر می رسد با آنچه تبلیغ شده مغایرت دارد
 • برقراری ارتباط با خدمات مشتری می تواند چالش برانگیز باشد و شما ممکن است به ایمیل و چت محدود شوید
 • حل مساله حضوری کارمندان فروشگاه های محلی اغلب سریعتر و رضایت بخش تر است
 • تماس با سطح مدیریت بعدی در فروشگاه های محلی نیز آسان تر از آنلاین است
 • نداشتن توانایی بازرسی بدنی یا امتحان مواردی که برای خرید در نظر گرفته شده است مانند خرید اینترنتی لباس
 • از دست دادن قدرت مذاکره در مورد قیمت و شرایط پرداختی که ممکن است در فروشگاه های محلی وجود داشته باشد
 • مواردی که در سفارش خرید هستند و تا هفته ها بعد از آن اطلاع پیدا نمی کنند، این مسئله مخصوصاً هنگام خرید هدیه مشکل ساز است
 • همیشه نمی دانیم که یک سایت فروشگاهی قانونی است و آیا خرید آن بی خطر است
 • پرداخت مجدد هزینه های حمل مجدد و حمل و نقل
 • نداشتن یک نقطه تماس ثابت برای گفتگو هنگام برخورد با مشکل از بدی های خرید اینترنتی می باشد

مزایا و معایب خرید حضوری

از مزایای خرید حضوری می توان به امکان مشاهده محصول از نزدیک و لمس آن، چانه زدن برای کاهش قیمت و ... نام برد که همین موارد باعث شده است که عده کمی از افراد همچنان در برابر خرید اینترنتی مقاومت کنند. در مقابل خرید حضوری معایبی دارد که بخشی از آن مربوط به دردسر های رفتن و برگشتن به مرکز خرید می تواند باشد. برای پارک کردن خودروی خود باید جای پارک مناسبی پیدا کنید و در بهترین حالت هزینه پارکینگ را بپردازید.

برای خرید محصول مورد نظر خود باید چندین پاساژ و مراکز خرید مختلف را زیر رو کنید تا شاید به مقصود خود برسید. گاهی نیاز به محصولی دارید که در شهر شما یافت نمی شود که این مورد از بزرگترین معایب خرید حضوری است که باید وقت زیادی را صرف کنید و خرید خود را انجام دهید. همچنین بسیاری از فروشگاه های حضوری خدمات پشنیبانی ندارند و پس از خریدجنس مورد نظر و خارج شدن از مغازه هیچگونه خدمات یا راهنمایی به شما ارائه نمی دهند.


برچسب ها: فروشگاه ساز اینترنتی اوژن فروشگاه اینترنتی مزایای فروشگاه اینترنتی مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان سایت ساز The benefits of online shopping فروشگاه ساز سایت ساز فوریدیدگاه
دیدگاه شما :