بدون دیدگاه

ویژگی های بهترین فروشگاه ساز چیست؟ این ده معیاری است که می خواهیم در مورد آنها صحبت کنیم ، که تقریباً همه فروشگاه ساز های حرفه ای و شناخته شده را دارند. بنابراین اولین قدم شما در دستیابی به آنها این است که فروشگاه ساز شما نیز از این ویژگی ها برخوردار باشد. اگر متوجه شدید که یک فروشگاه ساز همه این ویژگی ها را دارد ، شکی نیست که این بهترین گزینه برای شماست. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا از پلتفرم هایی که فروشگاه ساز رایگان دارند استفاده کنید، زیرا در این صورت بدون صرف هزینه ای با نکات مثبت و منفی پلتفرم فروشگاه ساز ها آشنا خواهید شد. در ابتدای امر یادآوری کنیم که بهتر از فروشگاه ساز رایگان فارسی استفاده کنید تا خارجی تا در صورت ارتقا دچار مشکل نشوید.

1.  کار با فروشگاه ساز آسان است

چرا فروشگاه ساز را انتخاب کردید؟ علاوه بر این ، شما می خواهید در طراحی و کار با سایت هیچ نگرانی و پیچیدگی نداشته باشید؟!

اگرچه ساخت و مدیریت سایت تقریباً برای همه سازندگان فروشگاه آسان است. اما طراحی و فضای آنها کمی متفاوت است. همان تفاوت ، کار با برخی از آنها بسیار ساده و لذت بخش کرده است. با مراجعه به پنل مدیریت سایت ، این موضوع را کاملاً درک خواهید کرد.

همه چیز در جای خود مشخص است. ویرایش با یک کلیک ، محل عکس ، متن ، قیمت و غیره انجام می شود. کاملا واضح است به طور خلاصه ، بدون نیاز به شخص دیگری ، می توانید به راحتی از عهده خود بر بیایید.

2. فروشگاه ساز ها پشتیبانی 24 ساعته دارند

اگر تجربه کار با سایت را دارید ، باید از درگیری ها و مشکلات آن آگاه باشید. حتی یک فروشگاه ساز نیز گاهی این مشکلات را دارد. یا ممکن است شما اصلاً تجربه ای با این سایت نداشته باشید. شما دائماً با سوالات و ابهاماتی روبرو هستید. شما نمی دانید برای ثبت دامنه چه کاری باید انجام دهید. در ویرایش سایت ها و الگوها و همچنین سایر مواردی که همه با آن روبرو هستند گرفتار می شوید.

حال ، اگر می دانید که فرد یا افرادی همیشه در کنار شما هستند تا همه این مشکلات و ابهامات را برای شما حل کنند ، چقدر راحت هستید؟! قطعا این مورد برای شما قوت قلب است که تنها نیستید.

داشتن پشتیبانی 24 ساعته یک نعمت است ، زیرا از طرف دیگر ، وقتی می خواهید مشکلات سایت را برطرف کنید ، آنها را صرف کار اصلی خود یعنی فروش می کنید. بنابراین این معیار مهم را دست کم نگیرید.

ویژگی های بهترین فروشگاه ساز چیست؟

3. امنیت طراح فروشگاه ساز باید تا حدی تأمین شود

یکی از ترس هایی که در مورد فروشگاه خود داریم این است که در معرض خطر قرار نگیرد و کل سرمایه خود را از دست بدهیم. این مورد در مورد فروشگاه های آنلاین و شاید حتی بیشتر هم صدق می کند. به عنوان مثال ، برای از دست دادن تمام اطلاعات خود.

ما نمی خواهیم بگوییم که فروشگاه شما 100٪ ایمن است. نه اما روش هایی برای ایمن نگه داشتن آن وجود دارد. به عنوان مثال ، برخی از طراحان فروشگاه ساز به طور منظم از تمام اطلاعات سایت شما پشتیبان تهیه می کنند تا چیزی از دست نرود. بنابراین این می تواند به طور قابل توجهی ذهن شما را راحت کند. برای انتخاب بهترین فروشگاه ساز ، این مورد را به لیست چک اضافه کنید.

4. پیش نیازهای SEO را داشته باشد

خوب ، ما فروشگاه را راه اندازی کردیم. حالا مشتری چگونه ما را پیدا کند تا از ما خرید کند ؟!

ما باید کاری کنیم که فروشگاه ساز ما موقعیت خوبی درGoogle داشته باشد. یعنی وقتی مشتری محصول ما را در مرورگر خود وارد می کند ، در اولین نتایج سایت ما را به ما نشان می دهد. این اتفاق زمانی می افتد که سایت ما اصطلاحاً موتور جستجوگر بهینه شده یا سئو باشد. لبته روش های دیگری مانند تبلیغات Google یا Google Ads نیز وجود دارد که باید هزینه آن را پرداخت کنید.

برای تقویت SEO برای فروشگاه آنلاین خود ، باید کاری در سایت خود انجام دهید. مثلا:

محتوای مناسب را در صفحات محصول بنویسید

عکس های با کیفیت بالا از محصول ارسال کنید

برای محصولات خود دسته بندی مناسبی در نظر بگیرید

اما سئو همچنین به فاکتورهای دیگری از جمله سرعت سایت بستگی دارد که طراحی و کدگذاری اولیه سایت و الگوهای آن را تعیین می کند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که سایت شما مبتنی بر SEO است.

ویژگی های بهترین فروشگاه ساز چیست؟

5. قالب های زیبا و راحتی داشته باشد

با این حال ، زیبایی فروشگاه دلپذیرتر است! ما قصد نداریم سایت را با رنگ یا لعاب پر کنیم یا آن را شلوغ کنیم. زیبایی به معنای آسان بودن استفاده است. یعنی چیدمان محصولات و وسایل نگهداری باید تأثیر خوب و مناسبی داشته باشد؛ شلوغی چشم را اذیت نمی کند ، محصولات دارای رده مناسب و خاصی هستند و ...

یک فروشگاه ساز حرفه ای معمولاً شما را در انتخاب الگوی سایت آزاد می گذارد و شما می توانید یکی از چندین قالب را برای فروشگاه خود انتخاب کنید. البته ، اضافه کنیم که شما نباید خود را زیاد درگیر ظاهر سایت کنید. چون قطعاً چیزهای مهمتری برای فروش دارید.

6. افزونه ها و امکانات مختلف فروشگاه ساز متناسب با نیازهای شما

پلاگین نوعی برنامه است که ویژگی خاصی را به فروشگاه شما اضافه می کند. به عنوان مثال ، شما می خواهید یک سیستم پیام کوتاه به فروشگاه خود اضافه کنید تا هم شما و هم مشتری هنگام سفارش خود پیامک دریافت کنید. یا یک سیستم ایمیل برای آن داشته باشید تا از نظرات و خبرنامه کاربران مطلع شود و به کاربران اطلاع دهد.

یکی دیگر از موارد مفید فروشگاه اینترنتی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید ، تحویل محصولات است. به عنوان مثال ، پیوست اتصال به پیک یا پست این کار را برای شما آسان می کند. افزونه های دیگری مانند چت آنلاین و درگاه های بانکی وجود دارد که همه فروشگاه ساز نمی توانند همه اینها را با هم داشته باشند.

فقط فروشگاه شما بدون این افزونه ها چیز زیادی ندارد. در دسترس بودن این امکانات استثنایی است ، که آن را به یک فروشگاه ساز حرفه ای تبدیل می کند.

7. طراحی فروشگاه ساز حتما واکنش گرا ( ریسپانسیو ) باشد

چرا مشتری ترجیح می دهد آنلاین خرید کند؟ علاوه بر این که می خواهد خرید آسان تری داشته باشد؟

این بدان معناست که بارها و بارها ، هنگام استراحت و نگه داشتن تلفن در دست خود ، وارد سایت شده و کالای مورد نیاز خود را سفارش می دهد. بیش از 70٪ کاربران با استفاده از تلفن همراه خود این کار را انجام می دهند و به کامپیوتر مراجعه نمی کنند.

به همین دلیل بسیار مهم است که وی چگونه کار سایت شما را در دستگاه های تلفن همراه مشاهده می کند. آیا همه بخشها و موارد خوب به نظر می رسند؟ آیا پست ها خوانا هستند؟ و به طور کلی ، آیا دسک تاپ آن را می بیند؟

فروشگاه شما شما باید در هر دستگاهی از جمله تلفن های همراه و تبلت ها خوب به نظر برسد. این طراحی انطباقی سایت است. در مقاله " آیا فروشگاه ساز اینترنتی ریسپانسیو است؟" ما در مورد آن کاملا صحبت کردیم. این فاکتور مهم و حیاتی را حتماً بررسی کنید.

ویژگی های بهترین فروشگاه ساز چیست؟

8. شما در انتخاب نحوه ارسال محصول آزاد هستید

ارسال محصول می تواند چندین روش مختلف داشته باشد. به عنوان مثال ، این که آیا از طریق پست دولتی ارسال می شود ، توسط پیک یا او می خواهد این کار را با کمک حامل شخصی و وسیله نقلیه شخصی خود انجام دهد. یا به عنوان مثال ، شما می خواهید محصول را به صورت رایگان به یک منطقه جغرافیایی خاص ارسال کنید.

اگر فروشگاه ساز شما تمام این خصوصیات را دارد ، شک نکنید که این بهترین فروشگاه ساز است.

9. می توانید به گزارش های فروش دسترسی پیدا کنید

فروشنده ای که هیچ اطلاعاتی در زمینه فروش ندارد مانند مسافری است که در جاده ای بدون نقشه راه می رود. او که نمی دانست جاده به کجا می رود و به اطراف نگاه می کند و به نقشه نگاه می کند ، به جاده خیره شد و فقط رانندگی کرد. عجیب نیست اگر این فرد به مقصد مورد نظر نرسد و گم نشود!

گزارش فروش چه اطلاعاتی به شما می دهد؟

این گزارش به شما می گوید که کدام محصول بیشترین محبوبیت و فروش را داشته است ، کدام یک تقاضای زیادی نداشته است ، چه تعداد فروش در این ماه داشته اید ، در چه دوره ای افت فروش داشته اید ، کدام شهر یا استان بیشترین فروش ، چند مشتری را داشته اید از کانال های دیگر به فروشگاه شما جذب می شوند و ...

تمام این اطلاعات به شما کمک می کند ، به عنوان مثال ، برای ماه آینده برنامه ریزی بهتری داشته باشید. زیرا اکنون می دانید که به کدام محصول بیشتر نیاز دارید. چه سیاست هایی را باید در موارد مختلف اعمال کنید ، بیشتر روی کدام کانال تمرکز کنید ، اینستاگرام؟ تلگرام و ...؟

یک فروشگاه ساز حرفه ای تمام این اطلاعات را به شما می دهد تا شما نیز بتوانید بهترین برنامه فروش را داشته باشید.

ویژگی های بهترین فروشگاه ساز چیست؟

10. قابلیت ارتقا و گسترش را داشته باشد

ممکن است بخواهید پس از مدتی فروشگاه خود را افزایش دهید. به عنوان مثال ، در آغاز شما فقط یک مارک آرایشی داشتید. بعد از مدتی وضعیت فروش شما بهتر می شود ، تصمیم می گیرید محصولات بیشتری اضافه کنید. افزودن محصولات بیشتر و تنوع آنها به طور طبیعی به فضای بیشتری نیاز دارد.

یا بعد از مدتی ، بازدید از فروشگاه شما افزایش می یابد. یا مثلاً تصمیم می گیرید که فروشگاه شما باید از ظرافت بیشتری برخوردار باشد و از ویژگی های بیشتری برخوردار باشد. بنابراین شما به فضای بیشتری و فروشگاه پیشرفته تری نیاز دارید. با نگاه به آینده ، یک فروشگاه ساز حرفه ای دست های شما را برای ارتقا فروشگاه شما باز می کند.

خوب ، این یکی از مهمترین معیارهایی است که بهترین فروشگاه ساز باید داشته باشد. اگر فروشگاه سازی با این ویژگی ها دیدید ، دریغ نکنید ، که بهترین گزینه برای شماست.

آخرین حرف؛ پیشنهاد به شما بهترین فروشگاه ساز کدام است!

معیارهایی که در مورد آنها صحبت کردیم به شما کمک می کند فروشگاه شما به یک فروشگاه آنلاین حرفه ای نزدیک شود. اکنون می توان چنین فروشگاهی را پیدا کرد؟

یک راه این است که چند روز را به جستجوی فروشگاه های مختلف ابزار بپردازید و مدتی با هر یک کار کنید تا ببینید آیا متناسب با نیازهای شما است.

اما راه دیگری وجود دارد! همین حالا بدون هیچ هزینه ای فروشگاه ساز رایگان اوژن را امتحان کنید. ساخت یک فروشگاه در اوژن کمتر از یک ساعت زمان می برد. از پشتیبانی 24 ساعته ما استفاده کنید و هر زمان خواستید فروشگاه خود را ارتقا دهید.ارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نامدیدگاه ها