بدون دیدگاه

چند نکته برای جذابیت وب سایت شما : جلب توجه و علاقه بازدیدکنندگان به سایت شما ، به لطف ظاهر بصری جذاب و ارگونومی خوب ، برای ماندن آنها در سایت شما ضروری است. جلب توجه یک بازدید کننده جدید و تشویق او برای کاوش در سایت برای سازمانهای غیرانتفاعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا آنها اغلب یک ایده را به فروش می رسانند ، نه یک محصول ملموس. انتقال رسالت و اهداف غیرانتفاعی شما مستلزم توجه دقیق به عوامل بصری است که کاربران را در سایت شما به اندازه کافی طولانی نگه می دارد تا پیام شما را جذب کند.

این مقاله بر چند نکته اساسی برای کمک به طراحان وب سایت انجمن ها و بنیادها برای ایجاد وب سایت های جذاب از نظر بصری تمرکز دارد. این نکات افشاگری های تکان دهنده جدیدی نیست و تقریباً در هر سایتی قابل استفاده است. با این حال ، اجرای موفقیت آمیز این نکات می تواند وب سایت شما را بهبود بخشد ، ترافیک آن را افزایش داده و در نتیجه نمایان شدن فعالیت های مرتبط شما را افزایش دهد.

نکاتی مهم در طراحی وبسایتی زیبا و جذاب :

با لوگو شناخت ساختار خود را ایجاد کنید.

داشتن یک لوگو که روح ساختار شما را تقویت می کند یا به عنوان یک یادآور برای هدف عمل می کند ، باعث می شود که یک سایت به یاد ماندنی شود. شناسایی بصری از طریق لوگو بخشی از تجربه احساسی است که کاربران هنگام تماس با سازمان شما تجربه می کنند. ایجاد یک لوگو یک سرمایه گذاری است و باید یک بودجه با اولویت بالا باشد. در حالت ایده آل ، لوگوی ارجاع شده به یک سازمان غیرانتفاعی باید فوراً قابل تشخیص باشد ، غیر انتفاعی یا ماموریت شما را برانگیخته و منتقل کند و در انواع رنگها یا حالتهای ارائه موثر باشد

انتخاب فونت مناسب

با حفظ فونت و سبک مناسب در طراحی سایت ، محتوای وب سایت را که اطلاعاتی در مورد خدمات و کسب و کار شما به کاربر می دهد را ساده، روشن و قابل فهم می کند

کاربرپسند بودن وبسایت

استفاده راحت از وبسایت یکی دیگر از عوامل مهم درجذب کاربران است. قابلیت استفاده آسان از آن باعث می شود کاربران به راحتی در سایت بچرخند. به این معناست که ما می توانیم از یک صفحه وب به صفحات دیگر وب را توسعه دهیم تا کاربران بتوانند در وب سایت به راحتی بچرخند. باید برای تمام صفحات درونی طرح بندی و طراحی منحصر به فرد انجام شود

شما میتوانید از فروشگاه ساز اوژن به صورت رایگان استفاده کنید و همین طور میتوانید تغییرات دلخواه را اجرا کنید . گروه نرم افزاری اوژن بیش از 8 سال است که در زمینه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی فعالیت می نماید. در حال حاضر با تمرکز بر روی فروشگاه اینترنتی، توانسته است محصولی با استاندارد بالا طراحی و تولید نماید.

برای مشاوره رایگان با شماره 09116367929  تماس بگیرید

تصاویر و گرافیک جذاب

انسانها موجودات بصری هستند. نمایشگرها بیشتر آنها را مجذوب خود می کنند، سعی کنید از تصاویر و گرافیک در وب سایت خود استفاده کنید. بازدید کننده بالقوه شما ممکن است آزاد باشد که مطالب خود را بخواند، اما اگر بتوانید آنها را با تصاویر جذب کنید، می توانید پیام مهم خود را به روشنی بیان کنید. توجه بازدید کنندگان خود را جلب کنید و اجازه دهید سایت شما را دوباره به یاد بیاورند. گرافیک با تصاویر متحرک می تواند بازدید کننده شما را مجذوب خود کند.

یک وبسایت با استفاده از تصاویر، جذاب تر می شود. می توانید بهترین تصاویر مرتبط با خدمات شرکت طراحی کنید تا آن را به آسانی درک کنند. هنگام طراحی تصاویر می توانید از بهترین رنگ ها و گرافیک استفاده کنید. نقاشی ها و طرح‌ های انیماتوری نیز این روزها طرفداران بسیاری دارند و موجب می‌شوند نظر افراد به سایتی که طراحی کرده‌اید جلب شود

چند نکته برای جذابیت وب سایت شما

رنگ ها

استفاده از تصاویر ایده خوبی بود اما اگر بخواهید احساس گرما و چشم ‌نوازی بیشتری در طرح خود اضافه کنید چه باید بکنید؟ اینجا زمانی است که از رنگ‌ها کمک می‌گیریم. این را نیز فراموش نکنید برای جذابیت یک وب ‌سایت نیازی نیست همه‌چیز را صورتی کنید. صورتی تنها رنگی نیست که چیزی را جذاب می‌کند.

در حقیقت، رنگ‌های «جذاب» در فرهنگ‌های مختلف متفاوت هستند. یک قانون کلی که باید در این زمینه دنبال کنید این است: از رنگ‌های اولیه و پاستلی استفاده کنید. رنگ‌های اولیه روشن و رنگ‌های پاستلی در همه جای جهان از نظر علم زیبایی‌ شناسی رنگ ها جذاب و گیرا هستند. اگر می‌خواهید چیزی جذاب برای کودکان کم سن و سال طراحی کنید، از رنگ‌های چشم ‌نوازتر و پررنگ ‌تر استفاده کنید، در عوض اگر می‌خواهید برای بزرگسلان چنین طرحی بزنید، رنگ‌های کمرنگ پاستلی انتخاب بهتری هستند چراکه برای افرادی که ذهن خسته‌ای دارند، تماشای این رنگ‌ها لذت‌بخش‌تر است

اجتناب از شلوغی بیش از حد

جلوه های بصری می تواند خوشایند باشد  اما هنگامی که از چندین عکس در یک صفحه استفاده می کنید، آن را رقیق می کنید. شما باید تعادل مناسب بین تصاویر را پیدا کنید، زیرا عکس های بیش از حد ، بازدیدکنندگان را به اندازه عدم استفاده از عکس، گیج می کند.

ریسپانسیوبودن یا واکنشگرا بودن

ریسپانسیو بودن یک وبسایت به کاربران کمک می کند تا بدون هیچ گونه وقفه در تمام دستگاه ها مدیریت شوند. به این معنی که وبسایت در رزولوشن های مختلف به هم نمی ریزد و تجربه کاربر را افزایش می دهد

توجه به ویژگی های جامعه هدف

تا اینجا به بحث جذابیت و خود لغت و مفهوم جذابیت در ذهن انسان صحبت کردیم. این لغت از جمله مفاهیمی است که فاکتورهای بسیاری می تواند به آن اشاره کند. در نگاه هر شخص نیز می تواند تعریف جذابیت متفاوت به نظر برسد. اما ساختار ذهن مشترک انسان ها باعث می شود که یک سری المان ها در تمام انسان ها به این مفهوم اشاره کند.

امروزه، یک خانه نیز می‌تواند «جذاب» باشد. مثلاً می‌توان گفت «چه رومیزی جذابی»، «چه صندلی جذابی» یا حتی در تعریف از گل‌های چیده شده روی میز نیز از همین لغت استفاده می کنیم.

بنابراین هم به تفاوت ها و هم به اشتراکات جامعه ای که برای آنها طراحی را انجام می دهید توجه کنید. ببینید مخاطبان شما چه فرهنگ و پیشینه ای دارند، چه بازخورد هایی در شرایط مختلف نسبت به واژه ها و مفاهیم از خود نشان می دهند.

مخاطب محوربودن محتوای وبسایت

در اصول طراحی وب سایت ، هدف از ایجاد وب ســایت کاملا مشــخص باشد و این هدف به صورت کامل در محتوا و مطالب موجود در وب سایت لحاظ گردد.

در بازاریابی یک اصل مهم داریم که می گوید همه چیز از مشتری شروع می شود و در نهایت به خود مشتری هم ختم خواهد شد. ایده اولیه یک طراحی سایت برطرف کردن یک نیاز خاص و ارائه خدمات یا کالا به مردم است. در غیر این صورت کار شما بیهوده است و تنها یک وبسایت برای خودتان طراحی کرده اید.

بنابراین به دیدگاه ها و نظرات مخاطبان و مشتریان خود احترام بگذارید. برای وقت آنها ارزش قائل شوید و سعی کنید بهترین خدمات را در اسرع وقت به آنها عرضه کنید. در غیر این صورت رقبای شما این کار را خواهند کرد و شما به مرور از حضور در بازار حذف می شوید و به اصطللاح سهم بازار شما به رقبا واگذار می شود.

در سال های اخیر توجه زیادی به مقوله جذابیت وب سایت های تجارت الکترونیک در کشورهای پیشرفته معطوف شده، اما هنوز به توجه بیشتری نیاز است. با اینحال، در ایران، اصلا به این امر توجهی نشده است. علیرغم گسترش روزافزون بکارگیری اینترنت در کشور، تجارت الکترونیک و خرید اینترنتی کمتر رواج یافته است و استقبال چندانی از سوی کاربران و مشتریان برای خرید محصولات و دریافت الکترونیکی خدمات از موسسات و سازمانهایی که این تسهیلات را فراهم کرده، صورت نگرفته است. مطالعات نشان می دهد که یکی از دلایل پایین بودن سطح تجارت الکترونیک، ناکارآمدی وب سایت های فعال در برقراری ارتباط اثر بخش و آسان با کاربران است .همانطور که دیدید طراحی سایت یک موضوع کاملا تخصصی است و نیازمند کار تیمی در شرکت های حرفه ای خواهد بود

نکته آخر

ایجاد یک سایت غیر انتفاعی از نظر بصری لزوماً به بودجه قابل توجهی نیاز ندارد. با این حال ، بهبود سایت شما ، اگر بودجه شما اجازه می دهد ، هدفی است که ممکن است نیاز به هزینه داشته باشد. این چند نکته را به عنوان یک نقطه شروع در نظر بگیرید تا به شما در ارزیابی وب های موجود کمک کند

منبع :

https://thenextweb.com/news/5-tips-make-website-attractive

برچسب ها

سایت ساز فوریارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نامدیدگاه ها